XX Niedziela zwykła

1. Wyjazd po pielgrzymów do Częstochowy w najbliższą sobotę o godz. 7.3o.

2. Za tydzień w niedzielę - 26 sierpnia - w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci M.B. Częstochowskiej. Msze św. w tym szczególnym dniu dla parafii będą wg porządku niedzielnego, a więc o 7, 9 i 11 – suma odpustowa.

Możliwość duchowego przygotowania się da nam spowiedź św., która zaplanowana jest na piątek na godz. 17.oo.

W niedzielę za tydzień zapraszamy również na Apel Jasnogórski na godz. 21.oo.

3. W najbliższą środę rozpoczyna się też Wielki Odpust ku czci M.B. Pocieszenia u O.O. Jezuitów. Nasza parafia jest zaproszona szczególnie na czwartek – o godz. 17.3o będzie różaniec, a potem Msza św. z błogosławieństwem małżeństw.

Cały tydzień trwa również Odpust w Sanktuarium Pocieszenia w Pasierbcu. Szczegółowe informacje w gablocie przy bocznym wyjściu.

4. W środę również będą spotkania organizacyjne przed wrześniowymi wyjazdami do Pragi. Uczestnicy z I-go terminu (21.IX) od 19.oo, a z terminu II-go (28.IX) od godz. 20.oo. Oczywiście w razie trudności czasowych można przyjść o dowolnej godzinie do 22.oo. Na spotkaniach należy dokonać finalnej wpłaty na wyjazd.

5. Spotkanie ministrantów i lektorów – w piątek po Mszy św. wieczornej!!!

6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Dziękujemy serdecznie za wszystkie dzisiejsze ofiary na remonty oraz ofiary indywidualne.

Przy wyjściu głównym mamy też możliwość złożenia ofiary na dzieło termomodernizacji kościoła i plebanii i w ramach ofiarowanej „cegiełki” można zabrać sobie książeczkę o św. Janie Pawle II 40 na rocznicę wyboru lub książkę patriotyczną z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Do 4 września br. potrwają zapisy dla chętnych chcących wziąć udział w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają się w pięciu miejscach w diecezji: w Tarnowie, w Nowym Sączu, w Bochni, w Mielcu i w Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować. Adres strony internetowej: www.unsjp2.edu.pl

poniedziałek 20.VIII.2018 18.00    śp. Jan Szkaradek – 7 Dzień po śmierci – od dzieci
  śp. Maria Michalik, Maria i Stanisław Pawłowscy

21.VIII.2018 7.00       śp. Irena Gruszczyńska – od wnika Michała z Marysią