VIII Tydzień zwykły - Odpust Parafialny

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy podniosłą uroczystość odpustową połączoną ze Złotym Jubileuszem Kapłaństwa ks. Prałata Stanisława Świderskiego, budowniczego naszego kościoła i plebani a zarazem długoletniego proboszcza parafii.

Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Sumę Odpustową i Jubileuszową na godz. 11.oo. Nie będzie Mszy św. popołudniowej!!!

Po południu natomiast kontynuacja uroczystości rozpocznie się o godz. 16.oo przy naszej Grocie M. Bożej, gdzie odprawimy nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski polecając Osobę naszego Jubilata.

Po tej modlitwie całe Rodziny zapraszamy na festyn parafialny przy plebanii. W programie wiele atrakcji dla dzieci, grill parafialny i zabawa taneczna.

Księdzu Prałatowi serdecznie dziękujemy za ufundowanie do naszej świątyni pięknego, mosiężnego pulpitu pod Ewangeliarz.

2. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.oo i 10.oo z procesją do 4 ołtarzy. Po południu zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe na godz. 16.oo; po nabożeństwie Msza św.

Uroczystość ta zobowiązuje nas do uczestnictwa we Mszy św. nie tylko w procesji. Serdecznie prosimy mieszkańców kolejnych rejonów, aby tradycyjnie przygotowali ołtarze tak jak było do tej pory w tych samych miejscach. Prosimy także o przygotowanie się do procesji – niesienie baldachimu, dzieci o sypanie kwiatów i dzwonienie, młodzież o niesienie feretronów, dzieci rocznicowe o ubranie strojów komunijnych, a rodziców o dopilnowanie swoich pociech.

Składka w Boże Ciało na hospicja i inne cele charytatywne.

Od uroczystości Bożego Ciała Msza św. z procesją codziennie przez całą Oktawę o godz. 18.oo.

3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota czerwca. Zachęcamy do skorzystania z S. Pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17.oo. W godzinie Miłosierdzia o 15.oo adoracja N. Sakramentu aż do Mszy św. wieczornej. O 15.oo również ks. proboszcz wyjedzie do chorych.

4. Zaproszenie dla młodzieży i młodych duchem: W najbliższy piątek w kościele w Wielogłowach o godz. 20.oo odbędzie się czuwanie modlitewne w duchu TAIZE, a następnie ok 21.3o Eucharystia. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Zjazd Sądeczan w Starym Sączu w przyszłą niedzielę – szczegóły w gablocie.

5. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Za zgodą Biskupa Ordynariusza w przyszłą niedzielę przed kościołem stowarzyszenie Orion przeprowadzi zbiórkę do puszek na 2 cele: leczenie i rehabilitację Emilki Woropaj i rozbudowę sądeckiego hospicjum. Za tydzień również zmiana tajemnic różańcowych i nauka stanowa dla rodziców i starszych po Mszy św. o godz. 7.oo.

poniedziałek 28.V.2018 18.00     śp. Józef Ruchała
  śp. Maria Kolat i śp. Stanisław Śliwa

29.V.2018 18.00     śp. Julian Baran
  Dziękczynno-błagalna w intencji Niny w 1. Rocznicę urodzin – od chrzestnej matki