Niedziela Zesłania Ducha Świetego

1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha św. – na Mszy św. o godz. 11.oo będziemy przeżywać w naszej wspólnocie radosną uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy III SP. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych dzieci.

2. Jutro Święto Matki Kościoła (Drugi Dzień Zielonych Świąt).

Msze św. o 7.oo, 9.oo i 18.oo

We czwartek (24.V) Święto J.Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. o godz. 18.oo, tym bardziej, że dzieci komunijne przeżywać będą Biały Tydzień.

Dzisiaj natomiast nabożeństwo majowe jest o godz. 16.oo, a potem Msza św. Zachęcamy do licznego udziału!!!

Ponadto z inicjatywy naszych Parafian od jutra przy Grocie M. Bożej z Lourdes codziennie o godz. 21.oo ma być prowadzona plenerowa „majówka”.

Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie mogą być w kościele o 18.oo.

4. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać podniosłą uroczystość odpustową połączoną ze Złotym Jubileuszem Kapłaństwa ks. Prałata Stanisława Świderskiego, budowniczego naszego kościoła i plebani a zarazem długoletniego proboszcza parafii.

Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Sumę Odpustową i Jubileuszową na godz. 11.oo. Nie będzie Mszy św. popołudniowej!!!

Po południu natomiast kontynuacja uroczystości rozpocznie się o godz. 16.oo przy naszej Grocie M. Bożej, gdzie odprawimy nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski polecając Osobę naszego Jubilata.

Po tej modlitwie całe Rodziny zapraszamy na festyn parafialny przy plebanii. W programie wiele atrakcji dla dzieci, grill parafialny i zabawa taneczna.

Jesteśmy jedna Rodziną, dlatego spotkajmy się wspólnie przy stole jak jedna rodzina z okazji tak ważnej „rodzinnej” uroczystości.

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.oo w Auli.

Spotkanie New Pastoral – we wtorek o godz. 19.oo.

Próba scholii – w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy.

W przyszłą niedzielę również Festyn Rodzinny w parafii Ducha św. u O.Jezuitów. Szczegóły w gablocie.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (31 maja – przyszły czwartek) i związane z nią przygotowanie 4 ołtarzy. Serdecznie prosimy mieszkańców kolejnych rejonów, aby tradycyjnie przygotowali ołtarze tak jak było do tej pory w tych samych miejscach. W razie potrzeby pewne kwestie można konsultować z księżmi. Prosimy także o przygotowanie się do procesji – szczególnie dzieci i młodzież – tak w Boże Ciało jak i potem w Oktawie.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych i Dzieciom za ufundowanie 3 mikrofonów do kościoła i nowych flag jak również pełne poświęcenia sprzątanie wokół kościoła i plebani oraz piękne dekoracje.

poniedziałek Matki Kościoła 21.V.2018 7.00     O powrót do zdrowia dla ks. Leszka
9.00   śp. Mieczysław Tokarczyk – od Andrzeja Wody
18.00   śp. Tomasz Zabrzeski - 21 Rocznica śmierci
  śp. Aniela i Józef Pancerz