IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary na tacę przeznaczone są na WSD w Tarnowie.

Dzisiaj także spotkanie dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej o godz. 17.oo w Auli.

Jutro dodatkowa Msza św. o g. 18.3o w intencji Pani Alicji Wieloch, natomiast w czwartek w tej samej intencji Msza św. będzie o godz. 18.oo. W intencji Pani Alicji będzie też Msza św. podczas pielgrzymki do Ziemi św.

2. W najbliższy wtorek Święto naszej Szkoły Podstawowej poświęcone jej Patronowi bł. Ks. J.Popiełuszce. Uroczysta Msza św. o godz. 10.oo. Pani Dyrektor serdecznie zaprasza również do szkoły na drugą część uroczystości po zakończonym nabożeństwie w kościele.

We wtorek również zapraszamy na krótkie, ale bardzo ważne spotkanie członków Rady Parafialnej, do Auli na godz. 19.oo (sprawa termomodernizacji budynków).

Przy okazji bardzo gorąco dziękujemy za przygotowanie audytu – oceny energetycznej budynków, przygotowanie wniosku do WFOŚ i inne żmudne prace. Podziękowania kieruje na ręce P. Pawła Majchra i małżonki Katarzyny.

3. Nowa seria spotkań New Pastoral rozpocznie się w środę o godz. 19.oo. Gorąco zachęcamy nowych Parafian do udziału w ciekawych spotkaniach.

W najbliższą środę będą odbierane zużyte sprzęty wielkogabarytowe. Należy je wystawić w tym dniu na granicę posesji już przed godziną 8.oo

4. W piątek wyrusza pielgrzymka do Ziemi św. Pakowanie bagaży od godz. 5.15, Msza św. o godz. 5.3o i wyjazd na lotnisko o godz. 6.oo. Polecamy się modlitwie całej wspólnoty parafialnej i będziemy cały czas pamiętać o Was – prosimy ewentualnie napisać prośby i wrzucić do skrzynki „Nowenny”. Będziemy je polecać Bogu w miejscach, w których przebywał sam Jezus.

5. W przyszłą niedziele Słowo Boże wygłosi u nas ks. Zbigniew Biernat – proboszcz parafii św. Jana Pawła II – z osiedla Barskiego. Ofiary zbierane na tacę w całości przeznaczone będą na budowę tamtejszego kościoła.

Za tydzień również na godz. 16.oo zapraszamy na Apel Jasnogórski. Pamiętajmy o podziękowaniach i prośbach do M.Bożej. Po Apelu będzie Msza św.

6. W sobotę nie będzie próby scholii.

Parafia św. Małgorzaty zapraszam na Mszę św. w int. Ojczyzny i naszego miasta w sobotę o godz. 18:00. Na Mszy św. wystąpi Sądecka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego i chór im. Jana Pawła II pod dyrekcją Stanisława Wolaka oraz soliści: Natalia Zabrzeska, Anna i Romuald Spychalscy. Po Mszy św. zapraszamy na koncert w ich wykonaniu.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

 

INTENCJE MSZALNE

DzieńDataGodzina Intencje
poniedziałek 23.IV.2018 18.00    śp. Michalina Bębenek – greg. 14
  śp. Maria Bandyk
18.30   O powrót do zdrowia dla Alicji Wieloch – od Przyjaciół

wtorek

24.IV.2018 7.00    śp. Marek Pazgan – od szwagra Marka z rodziną
  śp. Michalina Bębenek – greg. 15
10.00 Święto Patrona Szkoły Ks. Proboszcz - w intencji uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, władz miasta – o potrzebne łaski i opiekę bł. ks. J. Popiełuszki
Ks. Prałat – w intencji byłych, zmarłych nauczycieli i pracowników SP nr 6 zwłaszcza śp. Lilianny Gródek

środa

25.IV.2018 18.00 
 
śp. Krzysztof Bałuszyński – 8 Rocznica śmierci
  śp. Józef Sromek – z ok imienin – z intencji żony z rodziną
  poza parafią śp. Michalina Bębenek – greg. 16

czwartek

26.IV.2018 7.00    śp. Irena Solarczyk – od wnuczki Magdaleny z rodziną
  śp. Stanisław Gieniec – 1 Rocznica śmierci
18.00   O powrót do zdrowia dla Alicji Wieloch
  poza parafią śp. Michalina Bębenek – greg. 17

piątek

27.IV.2018 5.30    W intencji pielgrzymów do Ziemi św. i całej Parafii
18.00   śp. Małgorzata Pustułka – od rodziców
  poza parafią śp. Michalina Bębenek – greg. 18

sobota

28.IV.2018 7.00    W 60 Rocznicę urodzin Wiesława podziękowanie za otrzymane łaski z prosbą o dalsze Boże błogosławieństwo
  poza parafią śp. Michalina Bębenek – greg. 19

niedziela

29.IV.2018 7.00   śp. Władysław Szabla – 40 Rocznica śmierci
  w Ziemi św. Za Parafian
9.00   śp. Franciszk Włodek - Rocznica śmierci
11.00   W intencji chrzczonego dziecka
16.00   Dziekczynno-błagalna w 13 Rocznicę ślubu Małgorzaty i Mariusza oraz potrzebne łaski dla dziecka
  poza parafią śp. Michalina Bębenek – greg. 20