VI Niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego.

2. Dzisiaj też przeżywamy niedzielę adoracyjną przed rozpoczęciem W. Postu.

Serdecznie zapraszamy. Porządek adoracji jest następujący:

- Rodzice i starsi – po Mszy św. o godz. 7.oo

- młodzież – po Mszy św. o godz. 9.oo

UWAGA - młodzież gimnazjalna – obecność obowiązkowa!!!

- dzieci – po Mszy św. o godz. 11.oo.

Po południu za tydzień zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia na 15.oo.

Adoracja potrwa do godz. 16.oo i zakończy się Mszą św.

O godz. 17.oo zapraszamy na film na faktach „Obce niebo”.

3. Z okazji 55. rocznicy śmierci O. Józefa Andrasza dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. o 11.oo będzie krótkie wspomnienie Osoby spowiednika św. Faustyny, i zarazem naszego Rodaka, które przedstawi P. Stanisława Bogdańska – autorka książki pt. „O.Andrasz – spowiednik świętych”.

4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w połączeniu z posypaniem głów popiołem (jako symbol pokuty) o godz. 7.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, jeden do syta) i abstynencja (od pokarmów mięsnych od 14 lat).

Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne.

5. W każdy piątek W. Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a po niej Msza św. Przypominamy, że Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana jest w każdy piątek o godz. 16.40.

6. W przyszłą niedzielę – Pierwszą w Wielkim Poście - zapraszamy na Gorzkie Żale - tradycyjnie na godz. 16.00. Po tym nabożeństwie pasyjnym Msza św. bez kazania. Gorąco zachęcamy do udziału!!!

7. Gratulujemy lektorom naszej parafii III miejsca w dekanacie w turnieju halowej piłki nożnej i bardzo się cieszymy tym sukcesem.

8. Apel młodzieży: prośba o pomoc dla piesków ze schroniska w Wielogłowach. Potrzebne są koce, miski, różnego rodzaju karmy, zabawki, smycze (mogą być rzeczy używane). Można je składać do niedzieli włącznie w przedsionku wyjścia głównego.

9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła, szczególnie za ofiary dzisiaj na ogrzewanie kościoła. Za tydzień składka na WSD w Tarnowie.

poniedziałek 12.II.2018 17.00     śp. Józef Czopek - od siostry Marii Bałuszyńskiej
  śp. Antoni Głód – od szwagierki z rodziną

13.II.2018 7.00    śp. Ryszard Oleś – od sąsiadów Witolda Sroki, Pawła i Damiana
  śp. Władysław Migacz -11 Rocznica śmierci