IV Niedziela Adwentu - Wigilia

1. Dzisiaj przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia – wspólną wieczerzę przeżyjmy w rodzinnym gronie. Tradycyjnie przeczytajmy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomódlmy się za bliskich żyjących i zmarłych, złóżmy sobie życzenia i wspólnie pośpiewajmy kolędy.

Msze św. dzisiaj oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek i wtorek) będą tylko o godz. 7.oo, 9.oo i 11.oo.

W te trzy dni świąteczne nie będzie Mszy św. po południu!!!

Pasterka – po wigilii tradycyjnie o północy. Składka w czasie tej Mszy św. przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na UJPII w Krakowie i Tarnowie.

2. Kolęda misyjna w naszej parafii odbędzie się we wtorek po południu (II dzień świąt). Prosimy wszystkie dzieci, które biorą udział w tej akcji o przybycie do świetlicy na godz. 10.oo. Po rozesłaniu w kościele, które będzie na Mszy św. o godz. 11.oo, dzieci zapraszamy na posiłek do świetlicy. Około 12.30 kolędnicy misyjni wyruszą do naszych domów. Prosimy o życzliwe przyjęcie tych małych misjonarzy oraz w miarę możliwości zaopiekowanie się dziećmi. Dziękujemy Animatorom Misyjnym za przygotowanie tego wydarzenia.

3. Pogrzeb śp. +Jadwigi Noga – w czwartek o godz. 12.30 – różaniec, a o 13.oo – Msza św.

4. Za tydzień w niedzielę – Święto św. Rodziny - zapraszamy na każdą Mszę św. szczególnie małżonków, ale „we dwoje” – będziemy podczas każdej Mszy św. odnawiać małżeńskie – sakramentalne TAK!!! W przyszłą niedzielę pożegnamy również Stary Rok.

Po każdej Mszy św. wobec Najśw. Sakramentu odprawimy nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne, dlatego nie będzie już Mszy św. po południu.

5. W przyszły poniedziałek powitamy Nowy Rok – to zarazem Uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki.

Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę - także po południu o godz. 16.oo.

6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc ubogim i potrzebującym jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!! Bóg zapłać Radzie Parafialnej za dekoracje kościoła – dziękujemy też pewnej Fundatorce za nowe bombki choinkowe.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożej Dzieciny, a nade wszystko „w roku Ducha św.” nadziei, która zawieść nie może, ponieważ miłość Boże rozlana jest w sercach naszych przez Ducha św., który został nam dany.

8. Plan kolędy – odwiedzin duszpasterskich rodzin przez kapłanów… (osobna karta) – kolęda jest wywieszona w gablocie i na stronie internetowej parafii.

poniedziałek Boże Narodzenie 25.XII.2017 7.00     śp. Mieczysław Karol – od rodziny Trzecieckich
9.00   śp. Antoni i Maria Głód
  śp. Maria Szczęsna – 1 Rocznica śmierci
11.00   śp. Tomasz Zabrzeski
  śp. Władysław Sokulski - Rocznica śmierci z intencji córki

wtorek św. Szczepana

26.XII.2017 7.00    śp. Julian Drożdżak – od Marii i Andrzeja Matyaszek z rodziną
9.00   śp. Romualda Olszowska
11.00   Dziękczynno błagalna dla Krystyny i Zygmunta – 25 Rocznica ślubu
  Dziękczynno błagalna dla Joanny i Michała Zabrzeskich – 10 Rocznica ślubu

27.XII.2017 17.00
śp. Maria Monika Stach, Berchold Veter, Danuta Miechur
  śp. Jan Kmiecik – 13 Rocznica śmierci

28.XII.2017 13.00    Msza św. pogrzebowa: śp. Jadwiga Noga (różaniec o 12.30)
17.00   śp. Wanda i Stanisław Szoscy

29.XII.2017 17.00   śp. Józef, Anna Stach
  śp. Romualda Olszowska

30.XII.2017 7.00    śp. Jadwiga Noga – 7 Dzień po śmierci – od córek z wnukami
11.00   chrzest
15.00   chrzest (Msza św.)
17.00   śp. Czesław Droździewicz – 23 Rocznica śmierci

niedziela Stary Rok

31.XII.2017 7.00   Dziękczynno błagalna dla Marianny i Tadeusza Kumor – 48 Rocznica ślubu
9.00   Dziękczynno błagalna dla Grażyny i Stanisława Dudek – 29 Rocznica ślubu