I Niedziela Adwentu

1. Okresem Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Roraty z kazaniem dla dzieci będą codziennie w dni powszednie o godz. 17.oo. Zapraszamy dzieci z lampionami. Będziemy codziennie zbierać kontrolki i poznawać wspaniałych świętych.

2. We wtorek – pierwszy w grudniu - będzie u nas spotkanie modlitewne ku czci św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie godzinkami do św. Michała o godz. 16.3o. Potem Msza św. i Koronka Uwielbienia Boga. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy noszą Szkaplerz św. Michała i jego czcicieli.

3. Św. Mikołaj był już u zuchów i harcerzy, w tym tygodniu przyjdzie jeszcze do LSO, scholii i dzieci z Koła Misyjnego, jednak Zarząd Osiedla Zabełcze obiecał również, że przyprowadzi św. Mikołaja do naszej świetlicy na plebanii. Wszystkie dzieci, które chcą być obdarowane prezentami bo były grzeczne, zapraszamy do świetlicy w najbliższy wtorek po Roratach. Dziękujemy bardzo św. Biskupowi Mikołajowi i Zarządowi Osiedla.

4. W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. w tym dniu o 7.oo, 9.oo i 17.oo. ZACHĘCAMY gorąco do udziału!!!

W piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. Spotkanie lektorów i ministrantów – w piątek po Mszy św. wieczornej.

Próba scholii – w sobotę o godz. 9.oo w świetlicy.

Spotkanie Koła Misyjnego i dzieci biorących udział w kolędzie misyjnej – również w sobotę o godz. 10.oo w Auli. Na spotkaniach będzie Gość Specjalny.

6. Spotkania przygotowujące do S. Bierzmowania:

Klasa VI – w poniedziałek, Klasa VII – we wtorek, Klasa II Gimnazjum – w środę, Klasa III Gimnazjum – w czwartek.

Spotkania rozpoczynać się będą w kościele o godz. 17., a kończyć w Auli ok. 19.3o.

7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 11.oo

8. Spotkanie nowej Rady Parafialnej również za tydzień, w niedzielę, o godz. 17.oo.

9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Pod chórem do nabycia świece wigilijne – akcja w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji przyjmowanych opłatków – jako wyraz wdzięczności za posługę Pana Organisty. Jeśli kogoś lektorzy nie zastali w domu, opłatki są dostępne w zakrystii. Pozostałą część Wielopola lektorzy nawiedzą dzisiaj po południu.

10.W przyszłą niedzielę będzie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w związku z tym zorganizowana zostanie przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

Natomiast ofiary na tacę w kościele przeznaczone będą, jak zawsze w II niedzielę – na cele remontowo-inwestycyjne w parafii.

11. Równocześnie z parafią Wielogłowy rozpoczynamy „nową ewangelizację”, tzw. „New Pastoral”. Są to małe domowe grupy spotykające się raz w tygodniu. W naszej parafii powstanie na razie jedna grupa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Auli w najbliższą sobotę o godz. 19.oo. Zachęcamy do udziału w spotkaniach na temat życia wg Ewangelii i zasad Pisma św..

12. Oferta Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Nawojowskiej zamieszczona jest w gablocie zewnętrznej.

poniedziałek 4.XII.2017 17.00     śp. Bogdan Migacz – od brata Olka
  śp. Zofia i Jan Tokarz, Zofia Hołyś, Maria Pawlik

5.XII.2017 17.00    śp. Zofia Święs – od syna Wiesława z żoną
  śp. Franciszek (Jan) Ramza – od żony i syna Przemka

6.XII.2017 17.00
śp. Alojzy Potoczek – od Zarządu i współpracowników zięcia Jana Klimka z firmy Bugajski
  śp. Ignacy Rożkowicz – 37 Rocznica śmierci, śp. Stanisław Rożkowicz – 41 Rocznica śmierci, śp. Helena Rożkowicz

7.XII.2017 17.00    śp. Stanisław Oleksy – od Barbary i Ignacego Chojnowskich z rodziną
  śp. Henryk Ciężobka – od Grażyny i Ryszarda Zabrzeskich z rodziną

Piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8.XII.2017 7.00   śp. Maria, Władysław, Maria Noga, Czesław Hasior
9.00   śp. Zofia Święs – od męża
17.00   śp. Marian Majcher
  śp. Maria Wiktorowska – Rocznica śmierci

9.XII.2017 17.00    śp. Ryszard Ceglarz - 12 Rocznica śmierci
  śp. Stanisław Mrozek

10.XII.2017 7.00   śp. Emilia, Henryk, Roman, Jacek Noga
  śp. Maria Kumor – 26 Rocznica śmierci – od syna Tadeusza z rodziną
9.00   śp. Zofia i Jan Bulzak
11.00   O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Mikołaja z okazji chrztu św.
16.00   Za parafian