XXXIV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla a zarazem kolejna Niedziela Synodalna. Za tydzień Adwentem rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny.

W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

2. Jeszcze dziś zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 16.3o, czyli zaraz po Mszy św. Prosimy przygotować prośby i podziękowania do M. Bożej.

Przypominamy młodym, którzy się zapisali na dzisiejszy film w „Sokole”, że spotykamy się tam na miejscu zaraz po godz. 15.oo.

Jeszcze przez kilka dni w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św. modlimy się Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecając ich w tzw. wypominkach.

3. Serdeczne podziękowania dla ks. dra Piotra Cebuli – dyrektora Wydziału Rodzinnego Kurii Diecezjalnej za wygłoszone Słowo Boże i modlitewna obecność.

4. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota grudnia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 16.oo w czwartek (Zabełcze) i piątek (Wielopole). Do chorych ks. proboszcz pojedzie w piątek od godz. 14.oo. W I piątek i w I sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 7 rano. Adoracja N. Sakramentu w I piątek rozpocznie się o godz. 15.oo. Dwie Róże Ojców poprowadzą adorację od 15.3o do 16.oo.

5. Obowiązkowe spotkanie lektorów i ministrantów – piątek po nabożeństwie wieczornym ok. godz. 18.oo. Przy okazji dziękujemy 6-ciu lektorom za sprzątanie wokół kościoła i plebanii. W sobotę nie będzie próby scholii.

Natomiast będzie spotkanie Koła Misyjnego i dzieci biorących udział w kolędzie misyjnej - właśnie w sobotę o godz. 10.oo w Auli.

Wszystkie dzieci z grup parafialnych zapraszamy także w sobotę na zabawę andrzejkową do świetlicy w godz. 16.oo – 18.oo.

Natomiast młodzież i lektorów zapraszamy w godz. 18.oo – 20.oo.

6. Spotkanie nowej Rady Parafialnej za dwa tygodnie, w niedzielę, o godz. 17.oo.

7. Zapraszamy na 5 – dniową pielgrzymko - wycieczkę do Kalwarii Pacławskiej, Lwowa i na Kresy Wschodnie. Zapisy do końca roku lub do wyczerpania miejsc. Program w gablocie, na stronie parafii i na ulotkach przy gazetach.

Za tydzień o godz. 19.do Auli zapraszamy na ciekawy film z serii „Dobre Kino”.

8. Opłatki na stół wigilijny tradycyjnie będą przynosić lektorzy do naszych domów w najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 12.oo. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na posługę Pana Organisty w naszym kościele. Jeśli nie znamy lektorów, prosimy koniecznie sprawdzić zaświadczenie od proboszcza wydane w tym celu, aby nikt nie podszywał się pod tę akcję.

9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

W „Małym Gościu” są lampiony adwentowe na Roraty dla dzieci, a w starym numerze „Gościa Niedzielnego” są kalendarze na 2018 r.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców i starszych po Mszy św. o godz. 7.oo. Już dzisiaj pod chórem do nabycia świece wigilijne – akcja w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

INTENCJE MSZALNE

DzieńDataGodzina Intencje
poniedziałek 27.XI.2017 17.00     O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Urszuli i Antoniego – 35 Rocznica ślubu
  śp. Anna, Józef, Jan Jędrzejczyk

wtorek

28.XI.2017 17.00    śp. Stefania i Stanisław Klimek
poza parafią za ks. Bpa Andrzeja Jeża – 8 Rocznica konsekracji

środa

29.XI.2017 17.00
śp. Stanisław, Anna, Marcin, Stefan Kasieczka, Stanisław Śmierciak
  śp. Edward Szarata, Stefan Szymutko

czwartek

30.XI.2017 17.00    O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mateusza
  śp. Jadwiga Grońska – od wnuka Waldemara z rodziną

I Piątek

1.XII.2017 7.00   Intencje Apostolstwa Modlitwy
17.00   śp. Zbigniew Kiercz - 20 Rocznica śmierci
  śp. Ewa i Antoni Jurczak

I Sobota

2.XII.2017 7.00    śp. Marta Turkiewicz
  Intencje Apostolstwa Modlitwy
12.00   Chrzest
14.00   Chrzest
17.00   O błogosławieństwo Boże dla Wiktorii, Aurelii i Rodziców

niedziela

3.XII.2017 7.00   Intencje Apostolstwa Modlitwy – Zmiana Tajemnic
9.00   śp. Stanisław Pierzchała – 24 Rocznica śmierci
11.00   śp. Augustyn, Wiesław Czub
16.00   Za parafian
Początek strony