XXII Niedziela zwykła

1. UWAGA! - Od dzisiaj „powraca” Msza św. popołudniowa o godz. 16.00.

2. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów naszej szkoły nr 6 będzie jutro - w poniedziałek (4.IX) o godz. 9.30.

Od godz. 9.oo ci, którzy potrzebują, mogą skorzystać z S. Pokuty.

3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie Godzinkami o 17.3o. O 18.oo Msza św. i Koronka Uwielbienia Boga, a po niej modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

4. Spotkania przygotowujące do do S.Bierzmowania:

Klasa VII – wtorek

Klasa II Gimnazjum – środa

Klasa III Gimnazjum – czwartek

Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.oo, po niej spotkanie w Auli do godz. 19.3o. Prosimy młodzież, aby skorzystała z S.Pokuty pół godziny przed Mszą św., jeśli tego Sakramentu ktoś potrzebuje.

5. Spotkania z Rodzicami i dziećmi z klasy III przygotowujące do I Komunii św. rozpoczną się w październiku. I Komunia św. odbędzie się jak zwykle w przedostatnia niedzielę maja 2018r. (czyli 20 maja)

6. W piątek przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP – Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Msze św. w tym dniu o 7.oo i 18.oo. Na terenie naszej diecezji z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. Wydarzenia tygodnia:

a/ Zaproszenie do szkółki piłkarskiej dla dzieci z parafii od 6 do 12 lat.

b/ Koronacja obrazu M.Bożej w Chorzelowie k. Mielca – w najbliższą sobotę

c/ Festyn i Niedziela z Ojcem Pio za tydzień.

Szczegóły tych wydarzeń w gablotach.

d/ Małżonków, którzy pragną świadomie naprawić lub umocnić swoje relacje małżeńskie zapraszamy na rekolekcje – kurs nowej ewangelizacji pt. Elżbieta i Zachariasz w dniach od 22 do 24 września. Info u ks. proboszcza.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Za tydzień – II niedziela – taca remontowo-inwestycyjna.

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

1/ Dutka Bartosz, nasz parafianin, s. Dariusza i Małgorzaty, zamieszkały przy ul. Wiśniowej, ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Pauliną Bochniarz, c. Roberta i Małgorzaty, zam. w Barcicach

2/ Waligóra Daniel, s. Zbigniewa i Ewy, zam. w N. Sączu, przy ul. Witosa, ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Patrycją Gródek, nasza parafianką, c. Piotra i Danuty, zam. przy ul. Tarnowskiej.

Kto by wiedział o jakichś przeszkodach na drodze do tych związków proszony jest o powiadomienie ks. proboszcza.

poniedziałek 4.IX.2017 18.00    śp. Stefania, Józef, Franciszek Karpiel
  śp. Marian Baran – greg. 1

5.IX.2017 18.00    śp. Mieczysław Bulanda – Rocznica śmierci
  śp. Marian Baran – greg. 2