«Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie.»

Królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi. Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu. (Rz 14, 17-19)

Dziś Zuchy uroczyście wniosły Betlejemskie Światełko Pokoju do naszego kościoła na mszy św. o godzinie 11.00.

Betlejemskie Światełko Pokoju

Przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju – płomień, którego źródłem jest miejsce narodzin Jezusa, przyjmijmy zachętę do pokonywania w sobie niepokoju, który wywołuje lęk, obawy. Niech nam przypomina, że „Pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. Tyle bowiem wokół nas zła na ile pozwolimy i tyle może być dobra – ile uczynimy.