Niedziela Palmowa -  Rekolekcje

1. W naszej parafii trwają Rekolekcje. Dzisiaj przeżywamy ponadto Niedzielę „Męki Pańskiej” nazywana tradycyjnie „Palmową”, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.00.
Po Mszy św. tradycyjny konkurs palm z nagrodami!
Po południu „Spotkanie z Aniołami” w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.oo, natomiast Gorzkie Żale o godz. 16.oo i Msza św. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy dotychczas z różnych względów nie byli jeszcze na tym pasyjnym nabożeństwie. Dziękujemy bardzo serdecznie Ojcu Robertowi Ryndakowi za wygłoszenie wspaniałych rekolekcji.

2. Od jutra w liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień:
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.oo. Młodzież poprowadzi adorację o godz. 20.oo.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Chrystusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Prosimy też o przystrojenie przydrożnych krzyży.
- Droga Krzyżowa o godz. 9.00
- Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w ciemnicy o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego
- Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18.00
- Gorzkie Żale, Adoracja Krzyża i Adoracja P. Jezusa w grobie do północy!
- Młodzież poprowadzi adorację o godz. 21.3o.
Do chorych „pierwszopiątkowych” i tych zapisanych w zakrystii z okazji Świąt, których prosimy zgłosić, ks. proboszcz pojedzie w W.Piątek od godz. 10.oo. (nie będzie już odwiedzin chorych z okazji I piątku kwietnia)

Wielka Sobota:
- Adoracja od godz. 7.00
- poświęcenie pokarmów w godz. 10.oo -12.oo - co pół godziny
- Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną – o godz. 19.00.
Prosimy o zabranie ze sobą świec na to nabożeństwo.
- W Wielką Sobotę zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.
Dzieci i młodzież zachęcamy do zapisywania się w zakrystii a także w szkole na Adorację w ciągu dnia, która będzie w W.Piątek i W.Sobotę.
Młodsze dzieci zapisują się tylko w asyście rodziców.

3. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę, czyli o 7, 9, 11. W pierwszy i drugi dzień świąt nie będzie Mszy św. popołudniowej.

4. Spotkanie dla młodzieży, która poprowadzi adorację w W.Czwartek i W.Piątek we wtorek o godz. 19.oo w Auli.

5. Przygotowanie kościoła i dekoracja na zbliżające się święta - we środę po Mszy św. wieczornej. Prosimy chętnych do pomocy, szczególnie z Rady parafialnej. Spotkanie dla chłopców i mężczyzn, którzy zechcą stróżować przy Grobie Pańskim będzie jeszcze dzisiaj po Gorzkich Żalach.
Obowiązkowe zbiórki dla lektorów i ministrantów – czwartek, piątek – godz. 10; sobota - godz. 9.00.

6. Gorąco zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszej wspólnoty.
Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i inne ofiary na potrzeby parafii.
Serdeczne podziękowanie składamy P. Piotrowi Baranowi za wykonanie pięknych drewnianych lichtarzy na uroczystości pogrzebowe oraz stelaża grobu Pana Jezusa.
Zmiana tajemnic różańcowych będzie za tydzień – w Niedzielę Zmartwychwstania – po Mszy św. o godz. 7.oo.

poniedziałek 26.III.2018 18.00     śp. Adam Bulanda – od koleżanek żony
  śp. Stanisława, Józef, Kazimierz Bajda

27.III.2018 7.00    śp. Wiesław Mróz – od pracowników KRUS w Nowym Sączu
  śp. Teresa Baran – od bratanicy Cecylii z rodziną