Niedziela Zesłania Ducha Świetego

1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha św. (Zielone Święta). Po każdej Mszy św. harcerze Nasze Drużyny prowadzą zbiórkę do puszek zorganizowaną przez Stowarzyszenie ORION, która przeznaczona jest na sfinansowanie operacji i rehabilitacji chorej na raka 3-letniej Wiktorii Budzyń.

Dziś również wyjazd dzieci do teatru w Tarnowie o godz. 14.oo z parkingu.

2. Jutro Święto Matki Kościoła (Drugi Dzień Zielonych Świąt).

Msze św. o 7.oo, 9.oo i 18.oo.

We czwartek (8.VI) Święto J.Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

Godzinki o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.oo oraz Koronka Uwielbienia Boga i Modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

4. W środę po Mszy św. wieczorem obowiązkowe spotkanie w Auli dla lektorów i ministrantów.

Próba scholii (ostatnia przed wakacjami) w sobotę o godz. 9.oo w świetlicy. (wyjazd LSO i scholii na wycieczko-pielgrzymkę w przyszłym tygodniu 13-14.VI)

5. Informacja dla Bierzmowanych w tym roku: Święto Dziękczynienia za S.Bierzmowania odbędzie się w S.Sączu przy ołtarzu papieskim w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie o godz. 9.oo. Msza św. pod przewodnictwem Bpa A.Jeża o godz. 11.oo. Do S.Sącza udajemy się prywatnie samochodami.

6. Spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy w przyszły poniedziałek (12.VI.) o godz. 19.oo w Auli. Zachęcamy do pisania próśb do M.B. – Pani z Fatimy, które będą przedmiotem naszych modlitw w czasie pielgrzymki, a które zostawimy w Fatimie. Prośby należy wrzucać do skrzynki „Nowenny”.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (15 czerwca – przyszły czwartek) i związane z nią przygotowania 4 ołtarzy. Serdecznie prosimy mieszkańców kolejnych rejonów, aby tradycyjnie przygotowali ołtarze tak jak było do tej pory w tych samych miejscach. W razie potrzeby pewne kwestie można konsultować z księżmi. Prosimy także o przygotowanie się do procesji – szczególnie dzieci i młodzież – tak w Boże Ciało jak i potem w Oktawie.

8. Festyn w Bazylice w przyszłą niedzielę. Szczegóły na ten temat oraz innych wydarzeń w gablotach. Centrum KANA w Nowym Sączu zaprasza dzieci do udziału w półkolonii letniej. Szczegóły w sekretariacie Centrum KANA. Zapisy do 16 czerwca.

9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.
Ks. proboszcz jeszcze raz serdecznie dziękuje Radzie Parafialnej i Zarządowi Osiedla za organizację Odpustu i jubileuszu i wszystkim za modlitwy i życzenia.

poniedziałek Święto Matki Kościoła 5.VI.2017 7.00    śp. Mieczysław Karol – greg. 2
9.00   śp. Halina i Stanisław Smoleń
18.00   śp. Jadwiga Ramza

6.VI.2017 18.00    śp. Zdzisław Szkaradek – od Sołdrów