VI Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy bardzo serdecznie - codziennie na Msze św. i nabożeństwa majowe na godz. 18.00.

2. Dziś o godz. 11.oo Rocznica I Komunii św. dzieci z klasy III. Gratulujemy Dzieciom wytrwania w dobrym i dziękujemy Rodzicom za sprzątanie kościoła i skoszenie trawy.

3. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Nawiedzenia N.M.P. Msze św. będą jak w każdą niedzielę o godz. 7.oo, 9.oo i o 11.oo - Uroczysta suma. Po południu Msza św. będzie o godz. 16.oo. Natomiast na 16.30 zapraszamy do kościoła gdzie rozpocznie się nabożeństwo majowe z procesją do Groty M.Bożej przy której zaśpiewamy litanię i Apel Jasnogórski. Prosimy przygotować prośby i podziękowania do M.Bożej.

4. Informacje i zaproszenie Rady Parafialnej i Zarządu Osiedla: A/ 28 maja, za tydzień, po Apelu Jasnogórskim, ok. godz. 17:00 Rada Parafialna we współpracy z Zarządem Osiedla Zabełcze, zaprasza wszystkich parafian na piknik przy plebanii. Piknik organizowany jest z okazji Odpustu Parafialnego oraz Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza. Zapraszamy wszystkich do wspólnego, parafialnego świętowania. B/ Zarząd Osiedla Zabełcze zaprasza również dzieci i młodzież gimnazjalną do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. W tym roku nietypowo, dzieci i młodzież zaproszeni zostają 4 czerwca (w niedzielę za dwa tygodnie) do teatru w Tarnowie. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do Członków Zarządu Osiedla najpóźniej do najbliższej środy. Wyjazd do teatru o godz. 14:00, powrót ok. 19:00.

5. Zespół Promyczki Dobra obchodzi Jubileusz 25-lecia istnienia i zaprasza jeszcze dziś na uroczysta Mszę św. w Bazylice i koncert w Parku Strzeleckim. Szczegóły w gablocie.

6. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła. Jeżeli ktoś miałby możliwość podjęcia się koszenia trawy na terenie przykościelnym (oczywiście nie za darmo) proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Podobnie jest w dalszym ciągu z wolnym miejscem pracy dla Pana kościelnego. Zapraszamy do współpracy.

poniedziałek 22.V.2017 18.00    Dziękczynno błagalna dla Sandry i Karola

23.V.2017 18.00    śp. Aniela, Józef Pancerz
  śp. Zofia Jarek – 30 Dzień po śmierci - od córki z rodziną

24.V.2017 18.00     Dziękczynno-błagalna dla Małgorzaty i Marcina – 12 Rocznica ślubu
  śp. Tomasz, Maria Szkaradek

25.V.2017 18.00    śp. Roman Noga
  śp. Janina i Stanisław Popiela

26.V.2017 18.00   śp. Maria Michalik
  śp. Stanisław Mrozek – od córki Ewy z rodziną

27.V.2017 18.00    O zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny Sromek

niedziela Odpust Parafialny

28.V.2017 7.00    O szczęśliwy powrót do zdrowia dla pewnej osoby
9.00   śp. Aniela, Jan Gargas
11.00   Za parafian
  śp. Maria, Roman Jurczak, Romualda Olszowska
  śp. Stefan Salabura – 1 Rocznica śmierci; Danuta Salabura – 4 Rocznica śmierci
16.00   śp. Stanisława Oleksy- od koleżanki Krystyny Burnagiel z mężem i dziećmi
16.30   Nabożeństwo majowe w plenerze (rozpoczęcie w kościele) oraz Apel Jasnogórski przy Grocie

ZAPOWIEDŹ TRZECIA

Śliwa Dawid, nasz parafianin, s. Jerzego i Wiesławy Kołdras, zam. przy ul. Zabełeckiej, ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Kmak Justyną, c. Mariana i Ireny Marszałek, zam. w Kamionce Wielkiej.

Kto by znał przeszkody na drodze do tego ślubu proszony jest o powiadomienie ks. proboszcza.