V Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16.oo.

Dzisiaj również rozpoczyna się Triduum przed S.Bierzmowania.

Godziny nabożeństw i spotkań dla kandydatów wraz z rodzicami:

Niedziela – godz. 16.oo (Gorzkie Żale i Msza św. oraz krótkie spotkanie)

Poniedziałek – godz. 18.oo (Msza św. i spotkanie w Auli)

Wtorek – godz. 17.3ospowiedź św. przed S. Bierzmowania, Msza św. – godz. 18.oo, Koronka uwielbienia Boga oraz modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała) oraz krótkie spotkanie organizacyjne.

Środa – Wielogłowy, S. Bierzmowania - godz. 15.3o. (przychodzimy na 15.oo)

2. Od jutra rozpoczyna się Akcja KILO w markecie „Groszek”. Dary zbierane przy wyjściu - po zrobieniu zakupów - stanowią treść paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Z góry serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. codziennie o godz. 18.oo, a w sobotę o godz. 7.oo. Dodatkowo w piątek Msza św. o godz. 7.oo. Zachęcamy do skorzystania z S.Pokuty codziennie pół godz. przed każdą Msza św.

Do chorych ks. proboszcz pojedzie w piątek od godz. 15.oo. Prosimy do czwartku zgłosić chorych, którzy nie są odwiedzani w pierwsze piątki, aby na święta przyjęli sakramenty św.

Również w piątek o 15.oo rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu a zakończy przed Mszą św. Prosimy chętnych o wpisanie się do specjalnego zeszytu, który jest na dolnej półce pod gazetami, aby w poszczególnych godzinach towarzyszyć Jezusowi w kościele, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo dla SACRUM.

4. W najbliższy piątek cała nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie tradycyjną – plenerową Drogę Krzyżowa na wzgórze Gaj - do Krzyża Jubileuszowego. Rozpocznie się ona bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, która będzie o godz. 18.oo. Prosimy z zakrystii odebrać sobie teksty drogi krzyżowej. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, którzy pragną iść śladami Jezusa by mieć udział w Jego zmartwychwstaniu i prosimy o zabranie na nabożeństwo zniczy lub lampionów.

5. Spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów – sobota, godz. 10.oo.

6. Za tydzień – Niedziela „Męki Pańskiej” nazywana tradycyjnie „Palmową”, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami i

poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. tradycyjny konkurs palm z nagrodami!

7. Zapraszamy młodzież naszej parafii na Diecezjalne Spotkanie Młodych w Tarnowie za tydzień – właśnie w Niedzielę Palmową (9.IV) – wyjazd o godz. 8.15. Powrót ok. 17.3o. Koszt wyjazdu – jedyne 5 zł. Osoby niepełnoletnie muszą złożyć zgodę rodziców. Zapisy w zakrystii lub przez facebooka u Patrycji Trzecieckiej – tylko do środy włącznie!!!

8. Gorąco zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszej wspólnoty. Za tydzień składka inwestycyjna.

poniedziałek 3.IV.2017 18.00   śp. Kazimierz Liber – 7 Dzień po śmierci – od syna Rafała
  śp. Franciszka(ona) i Andrzej Zieliński

4.IV.2017 18.00    śp. Irena Solarczyk – 30 Dzień po śmierci – od córki Bogumiły z rodziną
  śp. Leon Kaleta – od Adama i Ani

5.IV.2017 18.00     śp. Anna, Jan, Piotr, Jan Noga
  śp. Wiesław Mróz – od rodziny Jacaków

I Czwartek

6.IV.2017 18.00    śp. Jan Koszyk
  śp. Teresa Baran – od syna Antoniego z żoną

I Piątek

7.IV.2017 7.00   Intencje Apostolstwa Modlitwy
18.00   Dziękczynno-błagalna dla Jana i Krystyny

8.IV.2017 7.00    śp. Antoni Głód – od Andrzeja Sarna
  śp. Ryszard Oleś – od siostry Małgorzaty z mężem i dziećmi
13.00   Chrzest

9.IV.2017 7.00    śp. Julia Świechowska
9.00   śp. Jan Zając
11.00   śp. Józef Ziółkowski
16.00   Intencja chrzcielna

ZAPOWIEDŹ TRZECIA

1/ Olesiak Mateusz, nasz parafianin, s. Janusza i Bożeny z d. Fornagiel, zamieszkały w Wielopolu ma zamiar zawrzeć związek małżeński z Dagmarą Szabla, c. Zbigniew i Marii z d. Bednarek, zam. w N. Sączu przy ul. Partyzantów.

2/ Sobczyk Kamil, s. Marka i Małgorzaty z d. Smoroń, zam. w N.Sączu przy ul. Husarkiej, ma zamiar zawrzeć związek małżeński z Pauliną Lizoń, nasza parafianką, c. Jana i Cecylii z d. Koral, zam. przy ul. Zabełeckiej.

3/ Jurkowski Sławomir, nasz parafianin, s. Romana i Marii z d. Wideł, zam. przy ul. Wisniowej, ma zamiar zawrzeć związek małżeński z Katarzyną Ogórek, c. Stanisława i Zofii z d. Pękala, zam. w Homrzyskach.