III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Msza św. dla dzieci o godz. 11.oo.

W każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale - tradycyjnie na godz. 16.00. Po tym nabożeństwie pasyjnym Msza św. Gorąco zachęcamy do udziału!!!

2. Jutro Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii na godz. 17.oo.

3. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Chorwacji i Medjugorje odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.oo w Auli. Na spotkaniu powinno się dokonać już pełnej wpłaty na wyjazd.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a po niej Msza św. Nabożeństwo w najbliższy piątek poprowadzą dzieci z Koła Misyjnego.

5. W sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy św. – o godz. 17.oo - będzie miał miejsce obrzęd złożenia deklaracji Duchowej Adopcji. Wszyscy którzy chcą duchowo adoptować dziecko poczęte, którego życie zagrożone jest aborcją, i pragną się modlić za to dziecko przez 9 miesięcy, w sobotę po złożeniu deklaracji i przyrzeczeniu otrzymają stosowne modlitwy. Każdy jednak po Mszy św. może zabrać ulotkę informacyjną na ten temat.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się już za tydzień. W ramach rekolekcji parafialnych będą też rekolekcje szkolne dla dzieci naszej szkoły. Szczegóły są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

Spróbujmy zarezerwować sobie czas, aby wziąć udział w tych duchowych ćwiczeniach.

7. Próba scholii w sobotę – godz. 9.oo

8. Gorąco zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszej wspólnoty.

Do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne. Polecamy także niewielkie lektury na Wielki Post o objawieniach w Fatimie z okazji 100-lecia tych wydarzeń oraz modlitewniki czcicieli św. Józefa.

Wszystkie ofiary jako jałmużnę postną prosimy składać do skrzynki CARITAS.

poniedziałek 20.III.2017 17.00   śp. Stefania, Franciszek, Józef Zborowski
  śp. Zbigniew Baran – od Andrzeja Wójtowicza z rodziną

21.III.2017 7.00    śp. Irena Solarczyk – od córki Cecylii z rodziną
  śp. Janina Liber – 5 Rocznica śmierci

22.III.2017 17.00     śp. Marek Ruchała – 2 Rocznica śmierci
  śp. Maria Pajor – Rocznica śmierci, śp. Michał i Krystyna Fecko

23.III.2017 7.00    śp. Jacek Popiela – od Zająców i Kolatów
  śp. Alojzy Potoczek – od Józefa i Marii Hajduga

24.III.2017 17.00   śp. Józef i Aniela Pancerz
  śp. Józef Jurkowski

25.III.2017 17.00    śp. Stanisława Oleksy – od Karola i Patryka
  śp. Władysława Przybył – od synowej z rodziną

niedziela - rekolekcje

26.III.2017 7.00    śp. Zofia i Józef Dudek
9.00   śp. Józef Kucia
11.00   śp. Maria Szczęsny – od rodziny Maćkiewiczów
16.00   Dziękczynno-błagalna w 50 Rocznicę urodzin dla pewnej osoby

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA

1/ Olesiak Mateusz, nasz parafianin, s. Janusza i Bożeny z d. Fornagiel, zamieszkały w Wielopolu ma zamiar zawrzeć związek małżeński z Dagmarą Szabla, c. Zbigniew i Marii z d. Bednarek, zam. w N. Sączu przy ul. Partyzantów.

2/ Sobczyk Kamil, s. Marka i Małgorzaty z d. Smoroń, zam. w N.Sączu przy ul. Husarkiej, ma zamiar zawrzeć związek małżeński z Pauliną Lizoń, nasza parafianką, c. Jana i Cecylii z d. Koral, zam. przy ul. Zabełeckiej.

3/ Jurkowski Sławomir, nasz parafianin, s. Romana i Marii z d. Wideł, zam. przy ul. Wisniowej, ma zamiar zawrzeć związek małżeński z Katarzyną Ogórek, c. Stanisława i Zofii z d. Pękala, zam. w Homrzyskach