Niedziela Palmowa

1. Dziś Niedziela Palmowa. O godz. 11.00 Msza św. z poświeceniem Palm, a po Mszy św. konkurs na największe i najpiękniejsze palmy.

2. O godz. 16.00 Gorzkie Żale i 3-cia Msza św.

3. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. W poniedziałek, wtorek i środę - Msze św. o godz. 6.30 - wyjeżdżam na spowiedź.

5. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa.

Uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

6. Wielki Piątek Męki Pańskiej - Dzień śmierci Pana Jezusa - obowiązuje w tym dniu post ścisły.

O godz. 9.00 - Droga Krzyżowa.

O godz. 18.00 - Liturgia Wielkiego Piątku, adoracja Krzyża, Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Gorzkie Żale, adoracja Pana Jezusa do 24.00.

Na Wielki Piątek starajmy się przystroić Krzyże misyjne i przydrożne.

7. Wielka Sobota. Adoracja Pana Jezusa od godz. 7.00.

Poświęcenie Pokarmów od godz. 10.00 - 12.00 - co pół godziny.

O godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, której zakończeniem będzie procesja Rezurekcyjna.

Zapraszam wszystkich, którzy tylko mogą przyjść do udziału w tej liturgii, która wprowadza nas w noc Zmartwychwstania Pańskiego. Przynosimy na tę liturgie świece, mogą też być paschaliki Caritas.

Kościół zachęca do abstynencji od pokarmów mięsnych do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

8. Msze święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, o godz. 7.00, 9.00, 11.00. - czyli tak jak w niedziele w ciągu roku.

9. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

10. Chętnych do straży przy Grobie Pana Jezusa proszę o spotkanie w kościele w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

11. Są jeszcze do nabycia paschaliki w ramach pomocy Caritas, jak również czasopisma religijne, szczególnie polecam Gość Niedzielny z dużą ilością wiadomości o nowym Papieżu Franciszku.

12. Bóg zapłać za wszelką pomoc dla naszego Kościoła, za przygotowanie stacji Drogi Krzyżowej i liczny w niej udział, mimo zimowej pogody.

Tych, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi, serdecznie proszę o skorzystanie z okazji: w poniedziałek i wtorek - będzie spowiedź w Sądeckej Farze a w środę w kościele św. Kazimierza.

13. Serdeczne Bóg zapłać Caritas parafialnej za organizowanie pomocy dla osób najbardziej potrzebujących, wszystkim wolontariuszom - za zbieranie darów. W szczególny sposób wyrażam podziekowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy tak hojnie składali dary. Pragnę także podziekować zakładom, które co roku wspierają nasze świąteczne paczki - Są to Prospona, Huzar, Szubryt, Roldrob, Groszek, piekarnie Nika i Grzyb.

W tym roku możemy zrobić więcej paczek, gdybyśmy więc widzieli wokół nas osoby, które potrzebują pomocy - proszę dziś, o ich zgłoszenie.

W tych dniach była nasza rodaczka Siostra Renata, pracująca na Ukrainie wśród dzieci bezdomnych, a ostatnio prowadzi także dom dla Samotnych matek, które nie mają żadnej opieki. Także jej przekazaliśmy trochę tych najbardziej potrzebnych produktów żywnościowych, za co składa Serdeczne Bóg zapłać.

DZIEŃ DATA  GODZINA
INTENCJE
poniedziałek 25.III.2013 6:30 śp. Józefa Kuci
wtorek 26.III.2013 6:30 śp. Marii Śląskiej