II Tydzień po Narodzeniu Pańskim

1. Przeżywamy Nowy Rok - Uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki.

Msze św. dzisiaj jak w każdą niedzielę - także po południu o godz. 16.oo.

2. We wtorek – I w miesiącu - nabożeństwo do św. Michała – Msza św. rano o 7.oo.

3. Opłatki dla młodzieży gimnazjalnej:

Klasa I – poniedziałek (wcześniej Msza św. o g. 17.oo)

Klasa II – środa (wcześniej Msza św. o g. 17.oo)

Klasa III oraz Grupa Młodzieżowa z parafii – sobota o godz. 19.oo w Auli.

4. W tym tygodniu przypada też I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

Do chorych ks. proboszcz pojedzie wyjątkowo w środę od godz. 14.oo.

5. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – będziemy przeżywać w najbliższy piątek - to szczególny dzień, który zobowiązuje nas do udziału w Eucharystii. Msze św. w tym dniu o godz. 7.oo, 9.oo i 11.oo oraz 16.oo

Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.

Na wszystkich Mszach św. poświecenie kredy i kadzidła, które przed Mszą św. będzie rozprowadzać nasza młodzież – kandydaci do KSM. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone właśnie dla młodzieży na wspólne spotkania i wyjazdy. Kredą możemy opisać na drzwiach nasze domy wypisując litery K+M+B+2017 co oznacza „Christus mansionem benedicat” czyli „Niech Chrystus błogosławi nasz dom w 2017r”.

6. Próba scholii (bardzo ważna) - w sobotę o godz. 9.oo na świetlicy.

7. Zarząd Osiedla Zabełcze zaprasza wszystkich Seniorów na Mszę św.- 7 stycznia (sobota) na Mszę św. o godz. 10.00. Następnie w Miasteczku Multimedialnym odbędzie się noworoczne spotkanie przy wspólnym stole.

8. Informację na temat V Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli w dniu 6 stycznia znajdują się w gablocie zewnętrznej.

9. Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Hanny Banaszak i zespołu Megitza Trio dla chorego 2-letniego Stasia odbędzie się 6 stycznia 2017r. o godz. 17:00 w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

10. Spotkanie opłatkowe dla osób niewidomych i słabowidzących – w sobotę o godz. 14.oo w kościele na Starym Cmentarzu.

11. ZAPOWIEDŹ trzecia: Jan Rafał Fecko, s. Jana i Anny, nasz parafianin, zam. w Wielopolu ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Elżbietą Katarzyną Wrzecionek, c. Piotra i Janiny, zam. w Pcimiu. Kto by wiedział o jakiś przeszkodach na drodze do tego związku, proszony jest o powiadomienie ks. proboszcza.

12. Gorąco zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszej wspólnoty.

Składka z tydzień przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy szczęśliwego Nowego 2017 Roku, aby realizacja godziwych planów i marzeń wspierana była Łaskami samego Boga i wstawiennictwem Maryi, naszej Patronki.

Plan kolędy …cd.

poniedziałek 2.I.2017 17.00   O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Pawła – od żony
  śp. Cecylia i Kazimierz Tokarz

3.I.2017 7.00