IV Niedziela Adwentu

1. Roraty z kazaniem dla dzieci codziennie w dni powszednie o godz. 17.oo. Zapraszamy wszystkich serdecznie, tym bardziej że to już ostatni tydzień Adwentu.

2. Adwentowa spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie dzisiaj od godz. 14.oo – 16.oo. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, tym bardziej, że będzie zaproszonych 6 kapłanów z dekanatu. Dochowajmy dobrej tradycji licznej spowiedzi w naszej parafii.

Gdyby była potrzeba udzielenia sakramentów pokuty i namaszczenia chorym w domu – prosimy zgłosić to w zakrystii!

3. Pod koniec tygodnia przeżywamy Święta Bożego Narodzenia. W sobotę Wigilia – przeżyjmy ją w rodzinnym gronie. Tradycyjnie przeczytajmy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, pomódlmy się za bliskich żyjących i zmarłych, złóżmy sobie życzenia i wspólnie pośpiewajmy kolędy.

W Wigilię Msza św. rano o godz. 7.oo.

Pasterka – tradycyjnie o północy. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (niedziela i poniedziałek) o godz. 7.oo, 9.oo i 11.oo. W te dwa dni świąteczne nie będzie Mszy św. po południu!!!

5. Dekoracja kościoła na Święta zaplanowana jest na najbliższą środę – po Roratach. Prosimy Radę Parafialną i innych chętnych, którzy zechcą pomóc. Spotkanie Lektorów i ministrantów w czwartek po Roratach.

6. Informacja Prezydenta Miasta: Z projektem zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta N. Sącza można zapoznać się w Wydziale Architektury i Budownictwa (pokój 206) codziennie z wyjątkiem środy do dnia 19 stycznia oraz na stronie internetowej miasta.

7. ZAPOWIEDZI: Jan Rafał Fecko, s. Jana i Anny, nasz parafianin, zam. w Wielopolu ma zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński z Elżbietą Katarzyną Wrzecionek, c. Piotra i Janiny, zam. w Pcimiu. Kto by wiedział o jakiś przeszkodach na drodze do tego związku, proszony jest o powiadomienie ks. proboszcza.

8. Gorąco zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszej wspólnoty. Dziękujemy wolontariuszom – młodzieży i dzieciom oraz naszej parafialnej „Caritas” za przeprowadzenie Akcji Kilo.

poniedziałek 19.XII.2016 17.00   śp. Marian Bulzak - 2 Rocznica śmierci - od rodziny
  śp. Franciszek Łoboda - od Jolanty i Stanisława Piękoś z rodziną z Chełmca

20.XII.2016 17.00

śp. Rozalia Gróbarczyk - Rocznica śmierci, Franciszek, Ignacy Gróbarczyk