XIX Niedziela Zwykła

1. Codziennie Msza św. o godz. 17.oo, a po niej nabożeństwo różańcowe. W poszczególne niedziele Różaniec św. będzie o godz. 16.oo, a po nim Msza św. Zapraszamy gorąco do udziału w tej pięknej modlitwie do M.Bożej, do której Maryja wiele razy sama nas zapraszała.

2. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Tuchowa – w najbliższą sobotę, 22.X.br. Zapisy w zakrystii.

3. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – jak co roku – odbędzie się w naszej parafii 22.X. w najbliższą sobotę. Zużyty sprzęt będzie odbierany na parkingu o godz. 9.oo. Należy więc ten sprzęt nieco wcześniej dostarczyć go na parking górny.

4. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Wśród duchowych form pomocy duszom naszych bliskich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą o radość życia wiecznego dla nich. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne. Kartki wypominkowe są na stoliku pod chórem. Można je też napisać na zwykłych kartkach, z zaznaczeniem jakie to są wypominki.

Uprzejmie prosimy o czytelne pisanie nazwisk i składanie wypełnionych kartek w zakrystii lub przy okazji bezpośrednio u księży.

5. Spotkania popielgrzymkowe: 1/ dla uczestników pielgrzymki do Ostrej Bramy – za tydzień, w niedzielę o godz. 17.oo w Auli (zapraszamy na różaniec na g. 16.oo)

2/ dla uczestników pielgrzymki do Włoch (do Groty Objawień św. Michała) spotkanie będzie w pierwszy wtorek grudnia, po nabożeństwie do św. Michała.

Prosimy pielgrzymów o przygotowanie zdjęć na płytkach, czy pendrive’ach do wspólnego oglądania i wspomnień.

6. Msza św. dla wszystkich pracowników Służby Zdrowia odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele św. Kazimierza o godz. 15.15.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Za tydzień - w niedzielę, w światowy dzień misyjny - taca będzie przeznaczona na potrzeby misji i misjonarzy.

poniedziałek 17.X.2016 17.00   Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla rodziny Urmańskich
  śp. Franciszek Łoboda - od rodziny Trojanów

18.X.2016 17.00    śp. Helena Brzeń
  śp. Alfred, Henryk, Zofia Łukaszczyk - 6 Rocznica śmierci