Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

Meksyk

Mexico City - Ogrody Xochimilco - Bazylika Guadelupe - Teotihuacan - Puebla

Cholula - Tonantzintla - Cuernavaca - Acapulco - Taxco - Cacahuamilpa - Mexico City

TERMIN: ok. 15 styczeń 2019 r.

Dzień 1: wylot z Polski

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie-Balicach. Przelot do Miasta Meksyk z przesiadką w jednym z lotniczych portów europejskich np. Paryż, Frankfurt. Przylot, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja. Msza św. w hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 2: miasto Meksyk, Xochimilco

Rano, po śniadaniu zwiedzanie ogromnej metropolii jaką jest Miasto Meksyk, wzniesione w miejscu dawnej stolicy Imperium Azteków. Obowiązkowymi punktami zwiedzania będą: słynny plac Zocalo czyli centrum współczesnego Meksyku, Katedra Metropolitarna (gdzie odbędzie się Msza św.), Muzeum Antropologiczne, z ogromną ilością zbiorów etnograficznych oraz centralnie położony Pałac Prezydencki. Przejazd do zielonej dzielnicy Xochimilco, słynnej z licznych kanałów wodnych. W Xochimilco czeka nas rejs gondolami w rytm muzyki mariachi przy lokalnych przekąskach. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Hej kolęda, kolęda
Hej kolęda, kolęda
Hej kolęda, kolęda
Kolędnicy Misyjni
Kolędnicy Misyjni
Kolędnicy Misyjni

gk

Źródło: Gazeta Krakowska, 5 stycznia 2018

 Kresy Wschodnie

KRESY WSCHODNIE i Kalwaria Pacławska (5 dni)
25-29 czerwca 2018 (dla Nauczycieli i nie tylko…)
Lwów – Olesko – Podhorce – Poczajów – Krzemieniec – Zbaraż - Kamieniec Podolski – Chocim – Stanisławów - Kalwaria Pacławska - Solina

Dzień 1, 25.06.2018 Poniedziałek
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 01.00 przyjazd w kierunku Ukrainy. W godz. porannych przyjazd do Lwowa, przejazd na Wysoki zamek z którego będzie można zobaczyć piękną panoramę miasta, kolejno przejazd na Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich – miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy osobistości; Spacer po Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO: pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, Browar Lwowski – degustacja, rynek – renesansowe serce miasta, kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, pomnik Iwana Fedorowa, kościół i klasztor Bernardynów, gmachu Teatru Wielkiego (znajduje się tu słynna kurtyna Siemiradzkiego). Dla chętnych możliwość pozostania na spektaklu Opery Lwowskiej (dodatkowo płatne) lub czas wolny na Starówce. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Światowe Dni Młodzieży 2016

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela

700, 900, 1100 i 1600

Dni powszednie

maj

1800

październik, listopad, grudzień

1700

pozostałe miesiące

poniedziałek, środa, piątek

1700

(1800 - od kwietnia do września)

wtorek, czwartek, sobota

700

Nowenna do M.B. Częstochowskiej

środa po Mszy św.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

piątek po Mszy św.

LITURGIA NA DZIŚ

GALERIA

Początek strony