Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania

Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną dla naszego kościoła.

zs1zs2zs3zs4

Jezioro Galilejskie – Góra Błogosławieństw – Tabga – Kafarnaum – Góra Tabor – Kana Galilejska – Nazaret – Góra Oliwna – Syjon Chrześcijański – Jerozolima – Jerycho – Qasr el Yahud – Morze Martwe – Betlejem – Ein Karemn – Yad Vashem

TERMIN: 27.04 – 04.05.2018r.

Dzień 1: Wylot z Polski do Izraela
Zbiórka na lotnisku w Krakowie na trzy godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o 11.55. Lądowanie w Tel Awiwie o 15.40. Następnie udamy się do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Jez. Galilejskie, Kafarnaum, Góra Błogosławieństw, Tabga, Góra Tabor
Rano, po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie udamy się do Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz synagogę. Dalej zwiedzimy Tabgha: kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Potem: rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Następnie udamy się na Górę Tabor (miejsce Przemienienia). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3: Nazaret, Kana Galilejska, Góra Karmel, Cezarea Nadmorska
Rano, po śniadaniu przejazd do Nazaretu: tam nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Następnie przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Dalej kościół - Stella Maris – z grotą Eliasza (wedle tradycji miejsca zamieszkania proroka). Po zwiedzaniu ruszymy w drogę do Cezareii Nadmorskiej (przejazd obok stanowiska archeologicznego, ukazującego stolicę rzymskiej Palestyny). Krótki postój nad Morzem Śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu. Następnie udamy się do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: Góra Oliwna, Syjon Chrześcijański
Po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Następnie przejazd na Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik (miejsce ustalenia wielu sakrtamentów) i tradycyjny grób Dawida. Na zakończenie dnia zobaczymy kościół św. Piotra in Gallicantu (gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: Jerozolima- droga krzyżowa, dzielnica żydowska
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP) i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Następnie przejdziemy do Muru Zachodniego - Ściana Płaczu (najświętsze miejsce dla religii judaistycznej). Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Jerycho, Qasrl Al–Yehud, Morze Martwe
Rano, po śniadaniu przejazd do Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Zobaczymy z tarasu widokowego Górę Kuszenia. Dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym (najniżej położonym miejscem na świecie). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: Betlejem , Yad Vashem, Ein Karem
Rano, po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa). Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich). Po południu przejazd do Yad Vashem (największe w Izraelu muzeum upamiętniające ofiary Holokaustu). Następnie nawiedzimy Ein Karem: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: Powrót do Polski
W nocy wykwaterowanie i przejazd na lotnisko do Tel Awiwie. Wylot do Polski o godzinie 7.50. Lądowanie w Krakowie o godzinie 10.45. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: ok 930 USD/os. – Zapisy ks. Eugeniusz Mrożek, tel. 500 012 205

CENA ZAWIERA
⦁ Przelot izraelskimi linami lotniczymi ELAL na trasie: Kraków – Tel Awiw – Kraków;
⦁ Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
⦁ 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3 – os);
⦁ Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji;
⦁ Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL, NNW, choroby przewlekłe;
⦁ Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika;
⦁ Przedstawiony program zwiedzania;
⦁ Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os.;
⦁ Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim).

CENA NIE ZAWIERA
⦁ zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę ok 60 USD/os.;
⦁ napojów do obiadokolacji;
⦁ dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej;
⦁ dopłaty do pokoju 1 – osobowego – 180 USD/os.;
⦁ posiłków niewymienionych w programach – istnieje możliwość dopłaty do 6 lunchów – 90 USD/os.;
⦁ wydatków własnych;
⦁ świadczeń nie wymienionych w ofercie;

WAŻNE INFORMACJE
⦁ Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie mogą być wbite pieczątki ani syryjskie, ani libijskie.
⦁ Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
⦁ Program bazuje na zakwaterowaniu w hotelach w Nazarecie oraz w Betlejem.
⦁ B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze.
⦁ W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Światowe Dni Młodzieży 2016

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela

700, 900, 1100 i 1600

Dni powszednie

maj

1800

październik, listopad, grudzień

1700

pozostałe miesiące

poniedziałek, środa, piątek

1700

(1800 - od kwietnia do września)

wtorek, czwartek, sobota

700

Nowenna do M.B. Częstochowskiej

środa po Mszy św.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

piątek po Mszy św.

LITURGIA NA DZIŚ

GALERIA

Początek strony