Różnego rodzaju wiadomości napływają do nas bez ograniczeń. Włączamy telewizor i co? WIADOMOŚCI. Otwieramy stronę internetową i w dalszym ciągu czytamy różnego rodzaju WIADOMOŚCI. W pędzie napływających informacji możemy się pogubić, po prostu zabłądzić. Ogrom napływających informacji jest powodem błędnego wartościowania zwłaszcza, że we współczesnych mas mediach istnieje tendencja, by to co jest dobre określać jako złe, a to co złe uznawać za dobre. Wystarczy przywołać cnotę czystości przedmałżeńskiej. Z natury jest ona dobra, jednak dziś chce się wmówić, że to staroświecki obyczaj nie na te czasy. Aborcja zaś, która z natury jest zła, bo godzi w istnienie człowieka, w niektórych środowiskach uznawana jest za dobrą. Dostrzegamy pewne próby zatarcia granic między dobrem i złem. Napływające informacje nie są jasne, klarowne, przejrzyste, dlatego nie możemy się dziwić, że młody człowiek może w tym wszystkim się zgubić do tego stopnia, że z pomocą nie przyjdzie nawet najlepszy GPS.

Jest jednak STREFA, która pozwala młodemu człowiekowi szukać drogi prowadzącej do prawdziwego szczęścia wypływającego z wiernego kroczenia za Chrystusem. To STREFA MŁODYCH SERC. Młode serca, pełne entuzjazmu, odwagi, spontaniczności i radości, są w stanie wzbić się na wyżyny własnego człowieczeństwa i dostrzec wokół siebie rzeczywistość, która sięga nieco dalej niż ekran nowoczesnego smartfona. To rzeczywistość ducha! To serce, które jest zdolne by odbierać inne WIADOMOŚCI. W czasie tegorocznej Strefy Młodych Serc wraz z młodymi ludźmi pragniemy odczytać „SMSa” o treści: Masz wiadomość…, wysłanego na numer: J 4, 3 - 7. Wiadomość zwrotna znajduje się w Piśmie Świętym.

Poznać i uwierzyć Jezusowi to nic innego jak otworzyć serce na głos powołującego Pana, który chce dać Ci wiadomość, chce wejść z Tobą w relację, która zmieni Twoje życie tak jak zmieniła życie Samarytanki. Bóg pragnie usiąść przy studni Twojego życia, przy studni Twoich problemów, niepowodzeń i smutków. Chce wejść z Tobą w dialog, który z początku wydaje się bardzo prosty, niewinny, może nawet mało zachęcający! Nawiązana rozmowa z Jezusem, owe pierwsze modlitewne spotkanie, jest początkiem wielkich rzeczy, bo Pan chce uratować Twoje poranione serce. Chce dać Ci wodę żywą, abyś już więcej nie pragnęła/nie pragną, a co najważniejsze UWIERZYŁA/UWIERZYŁ, tak jak zrobiła to Samarytanka, do której Jezus niewinnie rzekł: DAJ MI PIĆ.

W czasie tegorocznej Strefy Młodych Serc młodzi ludzie powołani do służby Bożej chcą dzielić się radością i wiarą, która wypływa z „czerpania ze źródła wody żywej”, którą jest Jezus Chrystus. Wspólna zabawa, koncerty muzyki chrześcijańskiej, świadectwa i konferencje… to niektóre punkty programu, które poprowadzą nas do Jezusa Chrystusa – Dawcy wody żywej.

Bóg chce Twojego szczęścia! Kimkolwiek jesteś, Bóg chce byś poznał/a i uwierzył/a Miłości, jaką ma ku Tobie. Chce byś odczytał/a najwspanialszą WIADOMOŚĆ, która brzmi następująco: Jesteś kochanym dzieckiem Boga! O Jego wielkiej Miłości będziesz mógł/mogła się przekonać w czasie codziennej Eucharystii. Jeśli żyjesz daleko od Boga, to będziesz miał/a okazję by pojednać się z Nim w sakramencie pokuty i prawdziwe spotkać go w Małej Kruszynie Chleba.

Młody Przyjacielu! Przyjedź by razem z nami wielbić imię Pana! Nie lękaj się!

MASZ WIADOMOŚĆ… nie zwlekaj by ją odebrać! Do zobaczenia w Okulicach.

Strefa Młodych Serc, 24 – 25 lipca 2014 r. -> Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej w Okulicach.

Pobierz: Ramowy plan spotkania i informacje - plan.pdf

Współorganizatorzy SMS: